FAQ - częste pytanie i odpowiedzi

1) Co daje mi ukończenie kursu na opiekuna osób starszych?

Kurs on-line Opiekuna Osób Starszych to możliwość zwiększenia kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy w charakterze opiekuna osób starszych w takich miejscach jak: oddziały opieki, hospicja lub domy rodzinne osób starszych. Osoba, która ukończyła kurs na opiekuna osób starszych, otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu, dzięki czemu może podjąć legalne zatrudnienie w charakterze opiekuna.

2) Czy zaświadczenie trzeba odnawiać/uaktualniać?

Zaświadczenie jest wydawane na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest dożywotnie!
Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

3) Czy na zaświadczeniu jest adnotacja, że był to kurs on-line?

Nigdzie nie ma zapisu, że był to kurs on-line. Zaświadczenie wygląda tak samo jak po ukończeniu kursu metodą stacjonarną.

4) Ile czasu zajmuje zapoznanie z całym materiałem kursu?

To Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić na kurs. Kursy programowo trwają 40/80/120 godzin. Jednak pamiętaj, że nasze kursy nie są kursami grupowymi, więc jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności i wiedzę, kurs możesz ukończyć dużo szybciej.

5) W jakim czasie muszę ukończyć kurs na opiekuna osób starszych?

Kurs zaczynasz i kończysz kiedy chcesz. Nie ma limitu czasowego, w którym musisz ukończyć kurs.

6) Jak wygląda nauka podczas kursu on-line na opiekuna osób starszych?

IDSW przygotował dla wszystkich dużą porcję wiedzy zawartą w czytelnych prezentacjach, filmach instruktażowych i załącznikach. Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów w dziedzinie sprawowania opieki osób starszych. Dla wygody słuchacza placówka opracowała cały materiał w postaci prezentacji głosowych. Prezentacje przedstawione zostały przez przyjemnego dla ucha lektora.

7) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej?

Platforma jak tak skonstruowana, aby żaden kursant nie miał problemu z zalogowaniem się do platformy oraz przeglądaniu prezentacji, załączników czy ćwiczeń. Jednak w razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą: kontakt@kursopiekuna.pl

8) Czy kurs on-line na opiekuna osób starszych jest niezawodny w działaniu?

Tak. Platforma została zainstalowana w jednym z najnowocześniejszych na świecie centrów danych, które gwarantuje dostępność usługi przez 99.9% czasu w skali roku. O wszelkich przerwach technicznych i konserwacyjnych będziemy informować dużo wcześniej na łamach portalu.

9) Czym są „testy cząstkowe” na kursie on-line na opiekuna osób starszych?

„Testy cząstkowe” są to testy znajdujące się pod koniec każdego tematu.
Testy cząstkowe są testami wielokrotnego wyboru.
W momencie niezaliczenia testu cząstkowego zawsze możesz spróbować zaliczyć go ponownie lub wrócić jeszcze raz do odsłuchanej wcześniej lekcji. Pozwala to zapoznać się dokładniej z przygotowanym przez nas materiałem i podejść do testu cząstkowego jeszcze raz.

10) Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. IDSW każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez IDSW bez instytucji pośredniczących.

11) Czym jest „Praca zaliczeniowa”?

Praca zaliczeniowa jest przedostatnim etapem ukończenia kursu na opiekuna osób starszych.
Praca zaliczeniowa polega na napisaniu eseju na jeden z dostępnych tematów.
Praca zaliczeniowa powinna zawierać 1 - 4 strony A4 napisane osobiście przez kursanta w notatniku dostępnym pod tematem „Praca zaliczeniowa”.
UWAGA! Pracę można wysłać do sprawdzenia/weryfikacji tylko raz.

12) Czym jest „TEST GENERALNY”?

Test generalny jest ostatnim szczeblem do uzyskania kwalifikacji na opiekuna.
„TEST GENERALNY” składa się z 20 pytań losowo wybranych ze wszystkich „testów cząstkowych”. Próg zaliczenia „TESTU GENERALNEGO” to 15/20.

13) Czym jest „Formularz kontaktowy”?

Formularz kontaktowy wypełniasz po zaliczenia ostatniego „TESTU GENERALNEGO”.
Wypełnienie „formularza kontaktowego” jest niezbędne, ponieważ podajesz w nim dane, które są potrzebne do wystawienia zaświadczenia ukończenia kursu.

14) Jak wygląda odbiór zaświadczenia?

a) Piszesz „Pracę zaliczeniową”
b) Zaliczasz „TEST GENERALNY”
c) Wypełniasz „Formularz kontaktowy”
d) Zaświadczenie wysyłamy do Ciebie w ciągu 3 dni na podany w „Formularzu kontaktowym” adres zamieszkania.

15) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

16) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą e-learningową?

Do prawidłowej funkcjonalności naszej platformy wymagane są najnowsze wersje przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.

17) Generowanie faktury

Celem wygenerowania faktury, po opłaceniu zamówienia, należy zalogować się na indywidualnym koncie kursanta oraz przejść do zakładki "Panel kursanta". Następnie prosimy o uzupełnienie danych niezbędnych do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie.

KursOpiekuna.pl © 2023    Curaform - praca za granicą    Regulamin    Polityka Ochrony Prywatności    Polityka Cookies    Kontakt